Vŕtacie práce

Spoločnosť LUVEMA, spol. s r.o. vykonáva vŕtacie práce pomocou vrtnej súpravy na pásovom podvozku typu Sandvik DI200 (BPI Titon 200). Je to vrtná súprava so spodným kladivom, vďaka čomu je oveľa tichšia. Samozrejmosťou je aj odsávanie, aby sa predišlo nadmernej prašnosti. Vŕtanie týmto typom súpravy je charakteristické pre lomy malé až stredne veľké.

Tvrdá práca a kvalitné vývrty

Technológia vŕtania je overená nespočetným množstvom vývrtov. V zásade vŕtame s kladivami 3,5" a 4", s vrtnou korunkou o priemere od  95 mm až do 115 mm, pri ktorých používame štvormetrové hrubostenné tyče. Touto magickou kombináciou je každý vrt rovný a vychýlenie od osi je minimálne.

Prečo práve takto ?

Lebo trhaviny vo väčšom priemere majú väčšiu náložovú hustotu a jednoducho povedané - vládzu vykonať svoju robotu. Skúste si predstaviť hmotnosť jednej náložky o priemere 90 mm. Jej hmotnosť je o 50% väčšia ako hmotnosť nálože o priemere 70 mm.  Možno sa zdá, že vŕtanie väčších priemerov je nákladnejšie, ale opak je pravdou. Nechajte sa aj Vy presvedčiť ako má vyzerať dobre navŕtaný a vykonaný odstrel...

Preprava

Vŕtacie práce vykonávame na celom území Slovenskej republiky. Vrtná súprava je určená do stredne veľkých lomov, kde sa vŕtacie práce nevykonávajú každý deň. So svojimi rozmermi a nízkou hmotnosťou je predurčená na sťahovanie. Na miesto určenia ju dopravíme našim ťahačom s podvalníkom.